D-Link DMS-1250-18P/E. Switch type: Managed, Switch layer: L2. Basic switching
SKU: DMS-1250-18P/E
Producator: D-link
Disponibilitate:
Doar 1 rămase în stoc
Doar 1 rămase în stoc
SKU: DMS-1250-18P/E Categorie:
Stackable
Yes
Password protection
Yes
Jumbo frames support
Power supply included
Storage relative humidity (H-H)
0 – 95%
Power over Ethernet (PoE)
Number of fans
3 fan(s)
Rack mounting
VLAN support
Quality of Service (QoS) support
Web-based management
Internal memory
512 MB
Switch type
Managed
Port mirroring
Switching capacity
120 Gbit/s
MAC address filtering
Access Control List (ACL)
Switch layer
L2
Auto MDI/MDI-X
Flow control support
Rate limiting
IGMP snooping
Configuring Location Settings (CLI)
Broadcast storm control
Spanning tree protocol
DHCP features
DHCP server, DHCP snooping
Multicast support
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity
MAC address table
16000 entries
Loop protection
Flash memory
32 MB
Traffic classification
ARP inspection
Store-and-forward
Power connector
AC-in jack
Number of VLANs
4096
Packet buffer memory
12 MB
Power over Ethernet (PoE) ports quantity
16
Jumbo frames
12000
Porturi RJ 45
Viteza Transfer
2.5G
Porturi SFP
1-2
Montare in Rack
Da
SFP module slots quantity
2
Forwarding rate
89.29 Mpps
Product colour
Black
Operating relative humidity (H-H)
0 – 95%
LED indicators
Power source
AC
Storage temperature (T-T)
-20 – 70 °C
Depth
250 mm
AC input voltage
100 – 240 V
Width
440 mm
Height
44 mm
Weight
3.52 kg
Power consumption (max)
443.84 W
Power over Ethernet (PoE) power per port
370 W